9 روش تشخیص ادکلن اصلی از ادکلن تقلبی

f44378

9 روش تشخیص ادکلن اصلی از ادکلن تقلبی

9 روش تشخیص ادکلن اصلی از ادکلن تقلبی در فروشگاه اینترنتی رایحه

 

1_ بسته بندی صحیح

سلفون استفاده‌شده در بسته‌بندی عطرهای واقعی ضخیم هستند، به‌خوبی تا شده و کاملا به جعبه چسبیده‌اند. اگر جعبه عطری را دیدید که سلفون آن به‌درستی روی جعبه قرار ندارد، بدانید که این عطر تقلبی است.

 

cbddb8

 

2_ درز و لبه های بی نقص

وقتی بسته‌بندی پلاستیکی جعبه‌ی عطر به‌ طور ناخوشایند و با ظاهری نه‌چندان دل‌چسب آماده شده . (مثلا درز و لبه‌های موجود در قسمت تاخورده‌ی جعبه، بیش از 5 میلی‌متر پهنا دارد یا روی آن، چسب اضافی نشت کرده است)، عطر داخل آن بدون شک تقلبی است. درز و لبه‌های تاخورده‌ی بسته‌بندی‌ عطرهای واقعی معمولا بدون نقص و بسیار مرتب هستند.

 

8efd61

 

3_ مقوای جعبه ی ادکلن

جعبه‌ی بسته‌بندی‌ عطرهای واقعی از مقواهای باکیفیت ساخته می‌شوند و طراحی آنها به‌گونه‌ای است که عطر را از صدمه دیدن محفوظ نگه‌ می‌دارند. به‌همین‌دلیل، ساختار درون جعبه‌ی عطر هم طوری ساخته می‌شود که بطری عطر را در جای خود و بدون حرکت نگه‌ دارد. مقواهای این جعبه‌ها هم معمولا سفید هستند، نه متمایل به خاکستری.

 

2c6a9d

 

4_ برچسب ها و نوشته ها

به دایره‌ی طلایی جعبه‌ی این عطر در سمت چپ تصویر نگاه کنید . پیکانی که به سمت راست نشانه رفته است، همیشه تیره‌تر از پیکانی است که در جهت چپ قرار گرفته است . اما اگر رنگ پیکان‌ها – مانند جعبه‌ی سمت راست تصویر – برعکس بود ، عطر درون آن تقلبی است.هنگام خرید عطر به وب‌سایت کارخانه‌ی سازنده نگاهی بیندازید و بررسی کنید که آیا اطلاعات موجود در سایت با اطلاعات روی بسته‌بندی جعبه یکسان است یا خیر . حتی کوچک‌ترین اختلاف، نشان از تقلبی بودن عطر دارد .

 

a72bb4

 

5_ طراحی بطری ادکلن

گاهی‌اوقات هنگام مشاهده‌ی قفسه‌های فروشگاه‌های عطر، عطرهایی می‌بینید که بطری و بوی آنها به‌شکل عجیبی شبیه عطرهایی‌ هستند که از بهترین و باکیفیت‌ترین طراحی‌ها برخوردارند. این ترفند ساده به سازندگان عطرهایتقلبی کمک می‌کند تا به‌راحتی شناخته نشوند و از دعوی حقوقی فرار کنند. هنگام خرید عطر، حتما بطری آن را با دقت بررسی کنید.

 

5abbcb

 

6_ رنگ ادکلن

معمولا برندهای معروف عطر در عطرهای خود از رنگ زیاد استفاده نمی‌کنند و رنگ عطرهای واقعی و اصل، معمولا کم‌رنگ است. رنگ شیمیایی تیره‌ی عطر، علامت تقلبی بودن است.

 

531236

 

7_ در بطری ادکلن

یکی دیگر از روش‌های تشخیص عطر تقلبی توجه به در بطری عطر است. درِ بطری عطرهای واقعی و اصل، کاملا متقارن است. اگر چنین نبود، بدون تردید عطر تقلبی است.

 

0c160b

 

8_ شماره سریال

شماره‌ی سریال عطر باید در بخش پایینی بطری حک شده باشد و نباید آن را با چسب چسبانده باشند. شماره‌ی سریال هم باید با شماره‌ی موجود روی بطری، یکی باشد. در ضمن شماره‌ی سریال باید ته جعبه نقش بسته یا با جوهر چاپ شده باشد.

 

55ccf3

 

9_ بطری ادکلن

جنس بطری عطرهای واقعی بسیار باکیفیتو صاف هستند. بطری عطرهای تقلبی معمولا کمی زمخت و ناهموارند.

 

f045d8

 

امیدوارم این مقاله به شما در خرید ادکلن اصلی کمک لازمه را کرده باشد.

ما را دنبال کنید (فروشگاه اینترنتی رایحه)

(اینیستاگرام فروشگاه اینترنتی رایحه)